რიო 2016 – ქართველი ოლიმპიელების გამოსვლის კალენდარი

264

გთავაზობთ ბრაზილიაში ქართველი ოლიმპიელების გამოსვლის კალენდარს, მითითებულია თბილისის დრო.

5 აგვისტოს რიო დე ჟანეიროს 2016 წლის ოლიმპიური თამაშები დაიწყება, სადაც საქართველოს ღირსებას 40 სპორტსმენი სპორტის 13 სახეობაში დაიცავს, მათ შორის 9 ქალი სპორტსმენი იქნება.

მშვილდოსნობა – 5-12 აგვისტო

64 კაცი, 64 ქალი

მედლების 4 კომპლექტი

კაცები: ინდივიდუალური, გუნდური

ქალები: ინდივიდუალური, გუნდური

ხათუნა ნარიმანიძე, ქრისტინე ესებუა, იულია ლობჟანიძე

5 აგვისტო, პარასკევი

20:00 – 22:00 სარეიტინგო რაუნდი (ინდივიდუალური)

7 აგვისტო, კვირა

16:00 – 17:40 1/8-ფინალი (გუნდური)

21:00 – 22:40 1/4-ფინალი (გუნდური)

22:43 – 23:36 1/2-ფინალი (გუნდური)

23:39 – 00:04 III ადგილისთვის (გუნდური)

00:07 – 00:50 ფინალი (გუნდური)

8 აგვისტო, ორშაბათი

16:00 – 19:55 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

16:00 – 19:55 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 00:40 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 00:40 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

9 აგვისტო, სამშაბათი

16:00 – 19:55 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

16:00 – 19:55 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 00:40 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 00:40 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

16:00 – 19:55 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

16:00 – 19:55 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 01:55 1/32-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 01:55 1/16-ფინალი (ინდივიდუალური)

11 აგვისტო, ხუთშაბათი

16:00 – 17:45 1/8-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:00 – 22:39 1/4-ფინალი (ინდივიდუალური)

22:55 – 23:24 1/2-ფინალი (ინდივიდუალური)

23:27 – 23:40 III ადგილისთვის (ინდივიდუალური)

23:43 – 00:10 ფინალი (ინდივიდუალური)

ძიუდო – 6-12 აგვისტო

231 კაცი, 155 ქალი.

მედლების 14 კომპლექტი

კაცები: 60კგ, 66, 73, 81, 90, 100, +100

ქალები: 48, 52, 57, 63, 70, 78, +78

ამირან პაპინაშვილი (60), ვაჟა მარგველაშვილი (66), ლაშა შავდათუაშვილი (73), ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81), ვარლამ ლიპარტელიანი (90), ბექა ღვინიაშვილი (100), ადამ ოქრუაშვილი (+100).

ესტერ სტამი (70)

6 აგვისტო, შაბათი

ამირან პაპინაშვილი (60)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

7 აგვისტო, კვირა

ვაჟა მარგველაშვილი (66)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

8 აგვისტო, ორშაბათი

ლაშა შავდათუაშვილი (73)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

9 აგვისტო, სამშაბათი

ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

ვარლამ ლიპარტელიანი (90)

ესტერ სტამი (70)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

11 აგვისტო, ხუთშაბათი

ბექა ღვინიაშვილი (100)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

12 აგვისტო, პარასკევი

ადამ ოქრუაშვილი (+100)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია, 1/4-ფინალები

22:30 – 23:40 რეპეშაჟი, 1/2-ფინალები

23:40 – 00:20 შეხვედრა III ადგილისთვის

00:20 – 01:10 ფინალი

ცურვა – 6-13 აგვისტო

მონაწილეობს 900 სპორტსმენი.

მედლების 32 კომპლექტი.

ირაკლი ბოლქვაძე, თეონა ბოსტაშვილი.

7 აგვისტო, კვირა

თეონა ბოსტაშვილი

20:48 – 21:11 100 მ. ბრასი – კვალიფიკაცია

22:24 – 22:34 100 მ. ბრასი – ფინალი

9 აგვისტო, სამშაბათი

ირაკლი ბოლქვაძე

20:48 – 21:15 200 მ. ბრასი – კვალიფიკაცია

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

22:24 – 22:34 200 მ. ბრასი – ფინალი

ტყვიის სროლა – 6-14 აგვისტო

214 კაცი, 143 ქალი.

მედლების 15 კომპლექტი.

ნინო სალუქვაძე, ცოტნე მაჭავარიანი.

6 აგვისტო, შაბათი

ცოტნე მაჭავარიანი

20:00 – 21:15 სპორტული პისტოლეტი. კვალიფიკაცია

22:30 – 23:00 სპორტული პისტოლეტი. ფინალი

7 აგვისტო, კვირა

ნინო სალუქვაძე

16:00 – 16:50 სპორტული პისტოლეტი. კვალიფიკაცია

18:00 – 18:30 სპორტული პისტოლეტი. ფინალი

9 აგვისტო, სამშაბათი

ნინო სალუქვაძე

16:00 – 18:30 პნევმატური პისტოლეტი. კვალიფიკაცია

17:00 – 21:00 პნევმატური პისტოლეტი. კვალიფიკაცია

22:30 – 23:50 პნევმატური პისტოლეტი. ფინალი

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

ცოტნე მაჭავარიანი

16:00 – 17:30 პნევმატური პისტოლეტი. კვალიფიკაცია

19:00 – 20:00 პნევმატური პისტოლეტი. ფინალი

ფარიკაობა – 6-14 აგვისტო

106 კაცი, 106 ქალი.

სანდრო ბაზაძე

კაცები

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

20:15 – 21:35 ხმალი – 1/16-ფინალი

21:45 – 22:25 ხმალი – 1/8-ფინალი

22:40 – 23:00 ხმალი – 1/4-ფინალი

02:20 – 02:45 ხმალი – 1/2-ფინალი

02:50 – 03:10 ხმალი – შეხვედრა III ადგილისთვის

03:45 – 04:30 ხმალი – ფინალი

ჩოგბურთი – 6-14 აგვისტო

ინდივიდუალურ ტურნირში მონაწილეობს 64 კაცი, 64 ქალი; წყვილებში – ქალთა და კაცთა 16-16 წყვილი

მედლების 5 კომპლექტი

კაცები: ინდივიდუალური, წყვილები

ქალები: ინდივიდუალური, წყვილები

შერეული წყვილები

ნიკოლოზ ბასილაშვილი

6 აგვისტო, შაბათი

17:45 – 06:00 I – წრე

7 აგვისტო, კვირა

17:45 – 06:00 I – წრე

8 აგვისტო, ორშაბათი

17:45 – 06:00 II – წრე

9 აგვისტო, სამშაბათი

17:45 – 06:00 II – წრე

10 აგვისტო, ოთხშაბათი

17:45 – 06:00 III – წრე

11 აგვისტო, ხუთშაბათი

19:00 – 03:00 1/4-ფინალი

12 აგვისტო, პარასკევი

19:00 – 03:00 1/2-ფინალი

13 აგვისტო, შაბათი

19:00 – 03:00 III ადგილი

14 აგვისტო, კვირა

19:00 – 03:00 ფინალი

ძალოსნობა – 6-16 აგვისტო

156 კაცი, 104 ქალი.

მედლების 15 კომპლექტი

კაცები: 56 კგ, 62, 69, 77, 85, 94, 105, +105

ქალები: 48, 53; 58, 63, 69, 75, +75

საშეჯიბრო არენა: რიოცენტრო, პავილიონი 2 (ბარა ზონა)

საქართველოს სახელით იასპარეზებენ; გიორგი ჩხეიძე (105), ლაშა ტალახაძე (+105), ირაკლი თურმანიძე (+105) და ანასტასია გოტფრიდი (+75)

16 აგვისტო, სამშაბათი

ირაკლი თურმანიძე (+105), ლაშა ტალახაძე (+105),

გიორგი ჩხეიძე (105)

22:30 – 00:10 ჯგუფი “ა”

02:00 – 04:00 ჯგუფი “ბ”

ბატუტზე ხტომა – 12-13 აგვისტო

16 კაცი, 16 ქალი.

მედლების 2 კომპლექტი

კაცები: ინდივიდუალური

ქალები: ინდივიდუალური

ლუბა გოლოვინა

12 აგვისტო, პარასკევი

21:00 – 22:30 კვალიფიკაცია

22:42 – 23:15 ფინალი

მძლეოსნობა – 12-21 აგვისტო

2 000-მდე მონაწილე

მედლების 47 კომპლექტი

დავით ხარაზიშვილი (მარათონი), ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზეხტომა), ლაშა თორღვაიძე (სამხტომი), ბენიკა ბრამიანი (ბირთვის კვრა), ვალენტინა ლიაშენკო (სიმაღლეზე ხტომა)

12 აგვისტო, პარასკევი

ბაჩანა ხორავა

04:20 – 05:30 სიგრძეზე ხტომა. კვალიფიკაცია

13 აგვისტო, შაბათი

04:50 – 05:20 სიგრძეზე ხტომა. ფინალი

15 აგვისტო, ორშაბათი

ლაშა თორღვაიძე

16:30 – 17:38 სამხტომი: კვალიფიკაცია

16 აგვისტო, სამშაბათი

16:50 – 18:15 სამხტომი: ფინალი

18 აგვისტო, ხუთშაბათი

ბენიკ აბრამიანი, ვალენტინა ლიაშენკო

16:55 – 17:43 ბირთვის კვრა: კვალიფიკაცია

17:00 – 19:00 სიმაღლეზე ხტომა: კვალიფიკაცია

03:30 – 04:35 ბირთვის კვრა: ფინალი

20 აგვისტო, შაბათი

03:30 – 05:30 სიმაღლეზე ხტომა: ფინალი

21 აგვისტო, კვირა

დავით ხარაზიშვილი

16:30 – 19:15 მარათონი

ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა – 14-16 აგვისტო

116 მონაწილე

მედლების 6 კომპლექტი

59 კგ, 66, 75, 85, 98, 130

შმაგი ბოლქვაძე (66), ზურაბ დათუნაშვილი (75), რობერტ კობლიაშვილი (85), რევაზ ნადარეიშვილი (98), იაკობ ქაჯაია (130).

14 აგვისტო, კვირა

ზურაბ დათუნაშვილი (75)

17:00 – 20:00 კვალიფიკაცია

23:00 – 00:00 რეპეშაჟი

01:00 – 01:30 შეხვედრა III ადგილისთვის

01:30 – 02:00 ფინალი

15 აგვისტო, ორშაბათი

რობერტ კობლიაშვილი

იაკობ ქაჯაია

17:00 – 20:00 85კგ/130კგ: კვალიფიკაცია

23:00 – 00:00 85კგ/130კგ: რეპეშაჟი

00:00 – 00:30 85 კგ: შეხვედრა III ადგილისთვის

00:45 – 01:00 85 კგ: ფინალი

01:00 – 01:30 130 კგ: III ადგილისთვის

01:30 – 02:00 130 კგ: ფინალი

16 აგვისტო, სამშაბათი

შმაგი ბოლქვაძე

რევაზ ნადარეიშვილი

17:00 – 20:00 66 კგ/98 კგ: კვალიფიკაცია

23:00 – 00:00 66 კგ/98 კგ: რეპეშაჟი

00:00 – 00:30 66 კგ: III ადგილისთვის

00:45 – 01:00 66 კგ: ფინალი

01:00 – 01:30 98 კგ: III ადგილისთვის

01:30 – 02:00 98 კგ: ფინალი

კანოე (სპრინტი) – 15-20 აგვისტო

158 კაცი, 88 ქალი.

მედლების 12 კომპლექტი

ზაზა ნადირაძე

17 აგვისტო, ოთხშაბათი

16:00 – 16:37 200მ – ქვეჯგუფი

17:20 – 17:35 200მ – 1/2-ფინალი

18 აგვისტო, ხუთშაბათი

16:08 – 16:22 200მ – ფინალი

მხატვრული ტანვარჯიში – 19-21 აგვისტო

96 მონაწილე

მედლების 2 კომპლექტი:

ინდივიდუალური, გუნდური

სალომე ფაჟავა

19 აგვისტო, პარასკევი

17:20 – 18:50 მრავალჭიდი, კვალიფიკაცია – I ჯგუფი

19:15 – 20:15 მრავალჭიდი, კვალიფიკაცია – II ჯგუფი

21:50 – 23:05 მრავალჭიდი, კვალიფიკაცია – III ჯგუფი

23:20 – 00:50 მრავალჭიდი, კვალიფიკაცია – IV ჯგუფი

20 აგვისტო, შაბათი

22:20 – 22:52 მრავალჭიდი, ფინალი –

I ჯგუფი

22:53 – 23:25 მრავალჭიდი, ფინალი –

II ჯგუფი

23:25 – 23:58 მრავალჭიდი, ფინალი –

III ჯგუფი

23:59 – 00:45 მრავალჭიდი, ფინალი –

IV ჯგუფი

თავისუფალი ჭიდაობა – 19-21 აგვისტო

116 მონაწილე კაცი.

მედლების 6 კომპლექტი

57კგ, 65, 74, 86, 97, 125

ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (57), ზურაბ იაკობიშვილი (65), იაკობ მაქარაშვილი (74), სანდრო ამინაშვილი (86), ელიზბარ ოდიკაძე (97), გენო პეტრიაშვილი (125)

19 აგვისტო, პარასკევი

ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (57) 

იაკობ მაქარაშვილი (74)

17:00 – 20:00 57 კგ/74 კგ: კვალიფიკაცია

23:00 – 00:00 57 კგ/74 კგ: რეპეშაჟი

00:00 – 00:30 57 კგ: III ადგილისთვის

00:45 – 01:00 57 კგ: ფინალი

01:00 – 01:30 74 კგ: III ადგილისთვის

01:30 – 02:00 74 კგ: ფინალი

20 აგვისტო, შაბათი

სანდრო ამინაშვილი (86),

გენო პეტრიაშვილი (125)

17:00 – 20:00 86 კგ/125 კგ: კვალიფიკაცია

23:00 – 00:00 85 კგ/125 კგ: რეპეშაჟი

00:00 – 00:30 86 კგ: III ადგილისთვის

00:45 – 01:00 86 კგ: ფინალი

01:00 – 01:30 125 კგ: III ადგილისთვის

01:30 – 02:00 125 კგ: ფინალი

21 აგვისტო, კვირა

ზურაბ იაკობიშვილი (65) 

ელიზბარ ოდიკაძე (97)

15:30 – 19:15 65 კგ/97კგ: კვალიფიკაცია

19:45 – 20:35 65 კგ/97 კგ: რეპეშაჟი

20:35 – 20:55 65 კგ: შეხვედრა III ადგილისთვის

20:55 – 21:10 65 კგ: ფინალი

21:25 – 21:35 97 კგ: შეხვედრა III ადგილისთვის

21:35 – 22:15 97 კგ: ფინალი

წყარო

Newstime